Digisexualita – nová sexuální orientace
Většina sexuologů donedávna rozlišovala tři orientace: heterosexuální, homosexuální a bisexuální. Časem se objevilo také mnoho nových odrůd, které jsou často používány, a se kterými jsou mnozí lidé identifikovány jako je: polyamory, pansexualita nebo demiseksualizm. Slyšeli jste však o nové sexuální orientaci zvané digisexualita?
Poprvé byl koncept digisexuality definován Neilem McArthurem a Markiem LC Twistem – experty z University of Wisconsin v roce 2017. Digisexualita je preference v tom, že jsme nadšeni sexem s roboty, zejména erotickými. Podle odborníků je to velmi znepokojivé na všech úrovních, a to jak z hlediska mezilidských vztahů, tak z hlediska demografického růstu.
Nahradíme sex partnerem sexem s roboty?
Vědci věnují pozornost skutečnosti, že již žijeme v dobách virtuálního sexu a v následujících 20–30 letech nahradíme tradiční sexuální kontakty roboty, které se spolu s vývojem technologií stále více přibližují člověku. Za zmínku stojí i vytvoření robotů, kteří jsou schopni sympatizovat s partnerem se sexuálními vjemy a přizpůsobit erotické podněty lidským preferencím.
V nadcházejících letech se sexuální technologie stanou sofistikovanějšími, poutavějšími a přitažlivějšími. Mnoho lidí si bude myslet, že jejich zkušenosti s takovými technologiemi se stanou nedílnou součástí jejich sexuální orientace. Někteří zjišťují, že preferují takový kontakt před přímým sexuálním kontaktem s lidmi. Již existují první společnosti na světě, které zákazníkům poskytují používání sexuálních strojů na celé hodiny. A co víc, pro ženy je na trhu stále více erotických pomůcek. Někteří z nich jsou podle producentů schopni poskytnout ženě i deset orgasmů.
Podle Dr. Helen Driscollové, specialistky v oboru sexuální psychologie, by nás nemělo překvapit, že spolu s vývojem technologie vstupují do našeho sexuálního života roboti.