Pokud u svého rodinného domku plánujete stavbu bazénu, můžete zvážit, zda by nebylo pro vás výhodné, postavit si bazén se slanou vodou.
Není to zcela obvyklé a je to trochu náročnější na materiál, ale mít na zahradě bazén se slanou vodou můžete mít i vy. Musíte se ale rozhodnout předem, než začnete bazén stavět. Sůl, kterou do bazénu budete sypat bude značně urychlovat proces rezavění oceli. I nerezové ocel bude mít se solí časem problém, a proto je výhodnější pořídit si bazén celý plastový nebo si nechat poradit jak na bazén se slanou vodou Bazenygluc firmou, která se slanou vodou zabývá.
Pokud chcete mít bazén se slanou vodou, měli byste jej mít na trvalo a přizpůsobit tomu vše okolo bazénu, jak bazén samotný, tak čerpadlo a filtr. Pokud budete mít bazén s materiály odolnými rezavění a soli, můžete jen používat i pro sladkou vodu, ale pokud si necháte udělat bazén na sladkou vodu a pak do něj nasypete sůl, dojde k rychlému zrezavění i nerezových částí bazénu. I nerezová ocel podléhá rzi, akorát odolává déle, jenže sůl tuto dobu velmi zkrátí. Pokud si ale necháte postavit bazén na slanou vodu a poté se rozhodnete, že jej budete používat na vodu sladkou, bude vše v pořádku.
Slanou vodu, mořskou sůl, to si můžete dovolit i ve vaně, ale opět riskujete zrezavění vodovodní baterii apod. Proto je důležité po koupeli vše co nejrychleji, ale hlavně co nejdůkladněji propláchnout sladkou vodou, aby se odplavila veškerá sůl.
Slanou vodu vyhledávají lidé, kteří mají problémy s kůží, a proto jezdí na dovolenou k moři. Jenže dovolená u moře je finančně náročná a málokdy postačuje jeden pobyt za rok. Zato koupel ve slané vodě ve vlastní vaně si můžete dopřávat kdykoliv se vám zachce a pořídit si bazén se slanou mořskou vodou je přímo skvělý nápad, jak si pomoci např. s lupénkou, ale i jinými kožními chorobami.