Internetové bankovnictví

Internetové bankovnictví snad v současné době využívá každý člověk nad čtyřicet let. Pokud ho někdo nevyužívá, pak proto, že se jedná o počítačově negramotného jedince, než proto, že by se snad dotyčný obával o bezpečnost financí. V tomto ohledu jsme určitě dál proti situaci například před deseti lety, kdy lidé byli ještě trochu nedůvěřiví.
Každá banka v současnosti nabízí internetové bankovnictví. Rozdíly poznáme například podle služeb, cen nebo uživatelského prostředí.
 svetr na košili
Jednoduchá správa financí
Velkou výhodou internetového bankovnictví je to, že správa financí je možná kdykoli a kdekoli (tedy tam, kde je připojení k internetu). Transakce jsou převáděny v reálném čase, nebo jsou prováděny nejpozději druhý den. Rovněž na peníze nečekáte několik dní, ale máte je nejpozději druhý den na účtu. Transakce nevykonává úředník na přepážce, ale samotný klient, což se příjemně odráží na poplatcích za vedení účtu, které jsou výrazně nižší nebo vůbec žádné. Je příjemné platit všechny složenky z počítače, notebooku, tabletu nebo smartphonu.
 
 
I zde je bezpečnost na místě
Samozřejmě i v tomto případě ovšem platí, že bezpečnost je na místě. Je třeba dbát opatrnosti. Účinným způsobem je potvrzování transakcí jednorázovými hesly, obvykle generovanými formou SMS. Není žádoucí, abyste se k internetovému bankovnictví připojovali z veřejných počítačů. Zvláště, pokud pro vstup do bankovnictví nevyužíváte rovněž jednorázový SMS kód.
modrý displej
Velmi obezřetní buďte také v případě e-mailů, které vyzývají k zadání přístupových údajů. Nikdy na ně nereagujte a ihned je mažte.
Samozřejmě zvláštní kapitolu pak představuje využívání bezkontaktních platebních karet. Zde se nabízí otázky, zda se jedná o bezpečný způsob. Ovšem i strach ve využívání bezkontaktních karet český člověk úspěšně překonal, protože Češi se ve využívání bezkontaktních karet řadí na druhé místo hned po Australanech.